Sok z brzozy

 

sok z brzozy W okresie wczesnej wiosny, bezpośrednio z pnia drzewa lub z gałęzi, pozyskiwany jest sok z brzozy. Seniorzy, rekonwalescenci, a także osoby ze skłonnością  do przeziębień powinny się nim zainteresować. Ze względu na swój skład reguluje on przemianę materii, wzmacnia, a także pobudza życiową energię.

 

Sok z brzozy zawiera :

· witaminy z grupy B

· kwas cytrynowy i jabłkowy

· makroelementy, których  zapotrzebowanie w diecie przekracza 100 mg na dobę: wapń, potas, magnez

· mikroelementy: żelazo, miedź

· związki żywiczne i garbniki

Jedną z  metod detoksykacji organizmu jest kuracja z soku brzozowego.  Wywiera ona pozytywny wpływ na działanie nerek i wątroby, filtrując układ moczowy i neutralizując substancje toksyczne.  Picie soku z brzozy poprawia samopoczucie.

Przebieg kuracji sokiem z brzozy

brzozyPrzeprowadza się ją okresowo.  Systematyczne picie ok. 50 ml soku z brzozy od 2 do 3 razy dziennie w ciągu 2-3 tygodni. Następnie zalecona jest przerwa, aby można było powtórzyć kurację.

Osoby szczególnie osłabione, palące, a także spożywające duże ilości alkoholu,  mogą  zwiększyć zalecaną dzienną dawkę (zwiększyć częstotliwość picia soku).

W okresie trwania kuracji nie powinno się spożywać dużych ilości kawy, czarnej herbaty, alkoholu, szpinaku, czekolady oraz znacząco zmniejszyć  ilość zjadanych wędlin. Związki zawarte w soku z brzozy wchodzą w reakcje biochemiczne z w/w produktami. Nadmierne spożywanie ich może wywierać negatywny wpływ na  organizm,  powodować odkładanie toksyn.

Oczyszczenie organizmu sprzyja szybszemu spalaniu tłuszczu. Dlatego kurację sokiem z brzozy warto połączyć z codzienną dietą i aktywnością fizyczną w celu osiągnięcia lepszych efektów. 

Leave a Replysześć − = 1

shared on wplocker.com